top of page

ne 01. 1.

|

Online kurz

Umenie dychu a meditácie - online kurz

*Aktuálna cena kurzu je do 23.decembra 80eur.

Registration is closed
See other events
Umenie dychu a meditácie - online kurz
Umenie dychu a meditácie - online kurz

Čas a miesto

01. 1. 2023, 18:00 – 19. 2. 2023, 19:00

Online kurz

O podujatí

Na  tomto kurze nás dych bude sprevádzať pri sebapoznaní, regulácii  organizmu a pomôže nám poodhaliť skryté dary duše. Pozrieme sa na  rozmanité prístupy k práci s dychom.

Spojíme sa so sebou a svojim vnútorným svetom, aby sme poodhalili súvislosti medzi telom, psychikou a dušou.  Otvorenie  pohľadu na rôznorodé možnosti práce s dychom a princípy fungovania  psychiky, vedomia a tela nám poslúžia ako spôsoby spojenia sa s  vnútornou múdrosťou a zdrojom sily. Nástroje, ktoré spoznáme budú slúžiť  ako cesta k meditácii a ako opora v procese pri spracovávaní  podvedomých obsahov vstupujúcich do vedomia.

................................................... 

OBSAH KURZU

1. Dych ako nástroj vyladenia NS - psychológia práce s dychom, regulácia stresových reakcií a pohľad na emócie

2. Práca s energiou nebeskej čchi - harmonizácia organizmu podľa taoizmu

3. Vedenie energie cez dych - jogový prístup k dychu, pranayama

4. Práca s tieňom, podvedomie a snová prax - vedená meditácia

5. Hlas a hudba - vibrácie a pohyby celistvosti

6. Mapa psyché - transpersonálny prístup a holotropná práca s dychom

7. Embrio v pohybe - tekutinová prax a perinatálne matrice

8. Systém umiestnenia pozornosti - vzťahová prax a integrácia

Pri  jednotlivých témach sa opieram o poznatky zo štúdia psychológie,  tradičnej vysokoškolskej aj transpersonálnej, o dlhoročné praktizovanie  jogových techník, meditácie, o skúsenosti z interaktívneho pohybu,  tanca, holotropnej praxe, chči-kungu, Continuum movement a  Bodymindcentering.

Súčasťou  každého stretnutia bude praktická časť i teória k vybranému prístupu.  Jednotlivé témy tvoria celok, ktorý je pozvánkou k hľadaniu a  nadviazaniu vzťahu k dychu z rôznych perspektív. Tieto témy otvárajú  nové pohľady na prácu s vedomím a s dychom. Pri práci s dychom vychádzam  z poznania, že ľudský organizmus je schopný samoregulácie a rovnako  rešpektujem vo svojom prístupe tvoj individuálny príbeh. Vyberaj si prax  podľa vlastnej rezonancie. Môže byť dôležité spýtať sa seba, či hľadám  aktuálne spôsoby sebastarostlivosti alebo sa otváram evolúcii vedomia,  možno oboje. Podľa toho vieme začleniť konkrétne návody do Tvojho života  individuálne. Si podporený robiť si poznámky a zaznamenávať si otázky a  prípadné vhľady a v závere využiť možnosť individuálnej konzultácie.

................................................... 

Praktické info ku kurzu

Kurz  pozostáva z ôsmych videí po 60-70 minút, textov k praxi, jedného online  stretnutia v skupine a jednej individuálnej konzultácie v trvaní max 45  minút. Video k téme bude zaslané vždy v nedeľu doobeda, potom máš celý  týždeň na praktizovanie doma, kým bude nové video. Video-záznamy s  cvičeniami a teóriou ti ostanú po skončení kurzu. Slúžia výlučne pre  tvoju prax. Stiahneš si ich jednoducho prednahraté z úložiska wetransfer.com.

Cena kurzu je 108 eur.

Prihlášku na kurz posielaj na kosiarova.andrea@gmail.com.

Kurzovné posielaj na účet  SK55  8360 5207 0042 0592 2285 pred začatím kurzu. Ak ti okolnosti nedovolia  sa zúčastniť kurzu po zaplatení, je možnosť nájsť za seba náhradníka  alebo sa zúčastniť kurzu, či workshopu Umenie dychu v budúcnosti.

................................................... 

Prečo Umenie dychu?

Dych  je dar, ktorý nás sprevádza od počiatku života. Už v lone matky  zaznamenávame rytmus jej dychu a zlaďujeme sa s ním. Po narodení má na  náš dych vplyv prostredie, osoby, ktoré sa o nás starajú, dotýkajú sa  nás a svojim bytím nám tak dávajú dôležité informácie o svete. Či je  bezpečný a radostný, miesto kde môžeme ostávať v uvoľnení, v dôvere a v  ľahkosti plynúť. Alebo je to miesto boja, kde musíme byť neustále  aktivovaný, v strehu, či od strachu v zamrznutí. Sociálne zázemie sa  rozširuje. Náš život a jeho vnímanie sa formuje do rytmu, v ktorom  pulzuje náš dych, do rytmu vibrácie, v ktorej tancujú bunky nášho tela.  Prirodzenosťou dychu je nielen jeho samoregulujúca schopnosť, ale vieme  ho ovplyvňovať a meniť aj vedome. Spomienky uložené v našom tele vedú k  dychovým vzorcom, ktoré rozhodujú o tom ako reagujeme na životné výzvy a  na efektívnosť našich rozhodnutí.  Uvoľnený plný dych bez zamrznutí  nás prirodzene smeruje k procesu rozhodovania sa v jasnosti, s víziou  širokého spektra možností a k chuti zapojiť sa tvorivo do života.

..................................................... 

O mne – Andrea Košiarová

Zvedavosť  a skúsenosti práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a  somatického prístupu. Formovali ma tanečné skúsenosti, jogová prax,  štúdium psychológie... Potreba hlbšieho sebapoznania ma viedla do krajín  Ázie, k meditačnej praxi, k práci s podvedomím, s telom i dychom. Vplyv  na ďalšie smerovanie mali zásedy Vipassana meditácie, prax yoga nidra,  štúdium tibetského budhizmu, kašmírska tantra. Prepojenie lásky k  pohybu a meditácie prišlo cey tanec 5 rytmov a následne pri holotropnej  práci s dychom. Popri štúdiu transpersonálnej psychológie táto prax  vyústila do hlbšieho záujmu o prácu s dotykom, s hranicami a s tieňom,  ktorej sa venujem pri šamanskej kranio-sakrálnej terapii.

..................................................... 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je pre teba, ktorý hľadáš - spôsob ako sa dosýta nadýchnuť  - cestu k zdravej a funkčnej samoregulácii - spôsob ako začať meditovať alebo rozvíjať svoju prax  - napojenie sa na vnútorný zdroj sily a  múdrosť tela  - odpovede na otázky ohľadom bytia, existencie a zmysluplnosti života   - praktické nástroje, ktoré ťa budú podporovať v jasnosti pri rozhodovaní sa, pri zvládaní výziev a v ľahkosti bytia   - spôsoby funkčnej a láskavej sebastarostlivosti, psychickej i fyzickej - zvýšenie vnímavosti k sebe i k druhým - zmysluplný čas a priestor pre seba - podporu pri vnútornej práci - bezpečný priestor

S láskou, Andrea

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page