top of page

so 02. 12.

|

Polianka

Umenie dychu a meditácia v pohybe/Polianka

celodenný workshop v tele -v sebe-

registrácia na kosiarova.andrea@gmail.com
viac udalostí
Umenie dychu a meditácia v pohybe/Polianka
Umenie dychu a meditácia v pohybe/Polianka

Čas a miesto

02. 12. 2023, 10:00 – 16:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovensko

O podujatí

Ahoj,

tento jednodňový seminár na Polianke je pozvánkou pre vás, čo sa zaujímate o umenie rozhovoru so svojou dušou cez telo. Rozhovor povedieme cez pohybovo-meditačné cvičenia a prácu s pozornosťou. Cez vlastný pocit budeme skúmať aké je to hýbať sa a vnímať svet zvnútra-von.

Umenie dychu je prinášanie esenciálneho poznania o dychu a jeho nevyčerpateľnej schopnosti neustále nás učiť a tvoriť. Nieje o podmanení si dychu a zviazaní do nejakej konkrétnej podoby, ide nám o nadviazanie vzťahu k dychu. Tým sa otvára priestor nových možností. 

Kľúčom je práve práca s pozornosťou. 

Holotropný tanec alebo pohybová meditácia je priestor pre vyjadrenie vedomého pohybu v bezpečnom prostredí. Princípom vedomého pohybu je napojenie sa pravdivý impulz, pocit vychádzajúci zvnútra a jeho prejavenie do akéhosi tanca. Nie tanec ako forma, ktorá má nejako vyzerať, ale prejav, kedy duch cez nás prehovára plným vstúpením do tela. Prijímame tak dary a potenciál uložený do našich buniek, ktorý nás podporuje na našej ceste sily. Posilňujeme napojenie na vnútorné vedenie.

----------------------------------------------

Približný program:

10 - 12:30 - Umenie dychu a práca s pozornosťou

12:30 - 13:30 - obedová pauza

13:30 - 16 - Pohybová meditácia a umelecká integrácia 

----------------------------------------------

Miesto:

Polianka, 

Centrum Sen Zeme, 

čarovné miesto na myjavských kopaniciach

https://www.facebook.com/senzeme

Čas:

Sobota 2.12. 2023

Hodnota:

Workshop - 50 eur

Obed - 5 eur

Rezervácia:

zaslaním mailu na kosiarova.andrea@gmail.com 

----------------------------------------------

Andrea Košiarová

Zvedavosť a skúmanie práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a somatického prístupu. Formovali ma dlhoročné tanečné skúsenosti , jogová prax, odborné štúdium psychológie (Univerzita Cyrila a Metoda v Trnave s ukončením v 2015). Vplyv na ďalšie smerovanie mali zásedy Vipassana meditácie, yoga nidra prax, štúdium tibetského budhizmu a kašmírska tantra počas života v Ázii za uplynulé roky.

Prepojenie radosti z pohybu a záujmu o meditáciu prišlo cez Tanec 5 rytmov a následne pri holotropnom dýchaní. Popri štúdiu transpersonálnej psychológie v medzinárodnom tréningu Grof Transpersonal Training®(s ukončením v 2023) sa zaujímam o prácu s dotykom cez bodywork a kranio-sakrálne techniky. 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page