top of page

so 16. 3.

|

Polianka

Umenie dychu a holotropný tanec/Polianka

Poznanie seba pomocou dychu a umelecká integrácia

Vstupenky nie sú v predaji
Pozrieť ďalšie udalosti
Umenie dychu a holotropný tanec/Polianka
Umenie dychu a holotropný tanec/Polianka

Čas a miesto

16. 3. 2024, 10:00 – 18:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovensko

O podujatí

Ahoj, tento  jednodňový seminár je pozvánkou pre vás, čo sa zaujímate o umenie  rozhovoru so svojou dušou cez telo. Rozhovor povedieme cez  pohybovo-meditačné cvičenia, prácu s pozornosťou a umeleckú činnosť.

Umenie  dychu je prinášanie esenciálneho poznania o dychu a jeho  nevyčerpateľnej schopnosti neustále nás učiť a tvoriť. Nieje o podmanení  si dychu a zviazaní do nejakej konkrétnej podoby, ide nám o nadviazanie  vzťahu k dychu. Kľúčom k otvoreniu sa do priestoru nových možností je  -pozornosť-.

Holotropný  tanec je priestor pre vyjadrenie vedomého pohybu v bezpečnom prostredí.  Princípom vedomého pohybu je napojenie sa pravdivý impulz v tele, pocit  vychádzajúci zvnútra a jeho prejavenie do akéhosi tanca. Nie tanec ako  forma, ktorá má nejako vyzerať, ale prejav, kedy duch cez nás prehovára  plným vstúpením do tela.

Seminár  otvoríme v kruhu, pred naladením sa na seba a otvorením sa vlastnej  vnútornej sile si povieme si o systéme umiestnenia pozornosti v práci s  telom a v dotyku. Povieme si aký je rozdiel v settingu pri holotropnom  dýchaní a holotropnom tanci. Po obedovej pauze sa necháme viesť na  vlne hudby vnútornou múdrosťou tela a dychom do procesu. Necháme sa  prekvapiť, čo má pre nás nachystané naša duša na ceste ďalej. Mostom  medzi prežitkom pri vnútornej ceste a zjavenou realitou bude umelecké  vyžitie sa tvorením mandál, koláží a záverečné zdieľanie.

Program: 10 -13 - Umenie dychu a práca s pozornosťou

13 - 15 - obed a prestávka

15 - 18 - Holotropný tanec a umelecká integrácia

Môžeš ostať v centre prespať do nasledujúceho dňa. Dobrovoľný príspevok je 20e/noc, radi ťa ponúkneme raňajkami.

Miesto: Polianka, Centrum Sen Zeme, čarovné miesto na myjavských kopaniciach https://www.facebook.com/senzeme

Čas: 16.3. 2024

Cena: Workshop - 60 eur Obed - 6 eur

Rezervuj si miesto mailom na kosiarova.andrea@gmail.com. Počet miest je obmedzený na 9.

Andrea Košiarová Zvedavosť  a skúmanie práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a  somatického prístupu. Formujú ma tanečné skúsenosti, jogová prax i  odborné štúdium psychológie. Vplyv na ďalšie smerovanie mali zásedy  Vipassana meditácie, yoga nidra prax, štúdium tibetského budhizmu a  kašmírska tantra počas života v Ázii za uplynulé roky. Prepojenie  radosti z pohybu a záujmu o meditáciu prišlo cez Tanec 5 rytmov a  následne pri holotropnom dýchaní. Popri štúdiu transpersonálnej  psychológie v medzinárodnom tréningu Grof Transpersonal Training® sa  zaujímam o prácu s dotykom cez bodywork a kranio-sakrálne techniky.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page