top of page

so 09. 9.

|

Polianka

Umenie dychu a holotropný tanec/Polianka

celodenný seminár

registrácia na kosiarova.andrea@gmail.com
viac udalostí
Umenie dychu a holotropný tanec/Polianka
Umenie dychu a holotropný tanec/Polianka

Čas a miesto

09. 9. 2023, 10:00 – 18:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovensko

O podujatí

Ahoj,

tento jednodňový seminár na Polianke je pozvánkou pre vás, čo sa zaujímate o umenie rozhovoru so svojou dušou cez telo. Rozhovor povedieme cez pohybovo-meditačné cvičenia a prácu s pozornosťou. Cez vlastný pocit budeme skúmať aké je to hýbať sa a vnímať svet zvnútra-von.

Umenie dychu je prinášanie esenciálneho poznania o dychu a jeho nevyčerpateľnej schopnosti neustále nás učiť a tvoriť. Nieje o podmanení si dychu a zviazaní do nejakej konkrétnej podoby, ide nám o nadviazanie vzťahu k dychu. Tým sa otvára priestor nových možností. 

Kľúčom je práve práca s pozornosťou. 

Holotropný tanec je priestor pre vyjadrenie vedomého pohybu v bezpečnom prostredí. Princípom vedomého pohybu je napojenie sa pravdivý impulz, pocit vychádzajúci zvnútra a jeho prejavenie do akéhosi tanca. Nie tanec ako forma, ktorá má nejako vyzerať, ale prejav, kedy duch cez nás prehovára plným vstúpením do tela. Prijímame tak dary a potenciál uložený do našich buniek, ktorý nás podporuje na našej ceste sily. Posilňujeme napojenie na vnútorné vedenie.

Program:

10 -13 - Umenie dychu a práca s pozornosťou

13 - 15 - obedová pauza

15 - 18 - Holotropný tanec a umelecká integrácia

*19:00 - možnosť ostať na premietanie filmu od Alejandra Jodorowskeho - Svätá hora

V prípade, že chceš ostať prespať do nasledujúceho dňa, daj prosím vedieť. Dobrovoľný príspevok na podporu centra je 20e/noc. Radi ťa ponúkneme raňajkami.

----------------------------------------------

Miesto:

Polianka, Centrum Sen Zeme, čarovné miesto na myjavských kopaniciach

https://www.facebook.com/senzeme

Čas:

9.9. 2023

Hodnota:

Workshop - 60 eur

Obed - 6 eur

Rezervuj si miesto mailom na kosiarova.andrea@gmail.com, počet miest je obmedzený na 9.

Andrea Košiarová

Zvedavosť a skúmanie práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a somatického prístupu. Formovali ma dlhoročné tanečné skúsenosti , jogová prax (RYT® 580 v Yoga Alliance), odborné štúdium psychológie (Univerzita Cyrila a Metoda v Trnave s ukončením v 2015). Vplyv na ďalšie smerovanie mali zásedy Vipassana meditácie, yoga nidra prax, štúdium tibetského budhizmu a kašmírska tantra počas života v Ázii za uplynulé roky.

Prepojenie radosti z pohybu a záujmu o meditáciu prišlo cez Tanec 5 rytmov a následne pri holotropnom dýchaní. Popri štúdiu transpersonálnej psychológie v medzinárodnom tréningu Grof Transpersonal Training®(s ukončením v 2023) sa zaujímam o prácu s dotykom cez bodywork a kranio-sakrálne techniky.

Viac o mne nájdete na stránke www.umeniedychu.sk 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page