top of page

so 30. 7.

|

Polianka

Tanec celistvosti - pohybový workshop

Pohybovo -poznávací deň v náručí kopaníc

Tickets are not on sale
See other events
Tanec celistvosti - pohybový workshop
Tanec celistvosti - pohybový workshop

Čas a miesto

30. 7. 2022, 10:00 – 17:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovakia

O podujatí

Tento  pohybový workshop ťa zavedie do vnútorných svetov cez  pohybovo-meditačné cvičenia a prácu s pozornosťou. Princípy, z ktorých  budeme vychádzať sú jednoduché, no nie vždy ľahké. Cez vlastný pocit  budeme skúmať aké je to hýbať sa a vnímať svet ZVNÚTRA-VON a aké je to  dovoliť si byť bláznom. Koľko vzorcov a podmieňovaní si nesieme z  detstva a koľko z nich už vieme pustiť. O tom sa budeme baviť na  prednáške a diskusii k transpersonálnej psychológii. Pozývam ťa do  priestoru vo vnútri, kde si trošku posvietime do tmy a poodhalíme mapu  psychiky. Cez telo, dych a zdieľanie v kruhu.

Okrem  práce s umiestnením pozornosti si prejdeme aj tancom, ktorý nazývame aj  holotropný pretože vychádza z princípov holotropnej praxe.

Práca s pozornosťou - Meditácia  Kľúčom  práce s pozornosťou je primárne uvedomenie si vedomia. Kam smeruje prúd  bytia, ktorý nami neustále prechádza a vyživuje nás. Cestou i cieľom je  smerovanie ku kontaktu so sebou a so svojou vnútornou múdrosťou. Nie je  dôležité koľko praktizuješ, ale ako. Kam smeruješ svoju pozornosť pri  rozhovore, diskusii, prednáške, v pohybe... Načúvaš len ušami alebo  celým bytím?

Holotropný tanec - Vedomie v pohybe Princípom  vedomého pohybu je napojenie sa pravdivý impulz vychádzajúci zvnútra a  jeho prejavenie do akéhosi tanca. Nie tanec ako forma, ktorá má nejako  vyzerať, ale prejav, kedy duch cez nás prehovára plným vstúpením do  tela. Prijímame tak dary a potenciál uložený do našich buniek, ktorý nás  podporuje na našej ceste sily.

Súčasťou workshopu bude prax i teória cesty k celistvosti, vychádzajúc z holotropnej paradigmy.

---------------------------------------------- 

Približný program: 

10:00 - 12:30 - stretnutie v kruhu, úvod do transpersonálnej psychológie, meditácia  

12:30 - 14:00 - obed 

14:00 - 17:00 - holotropný tanec, láskavé bytie svedkom pri zdieľaní, tvorivá integrácia cez umenie

*18:00  - možnosť ostať na premietanie treku Nepál 3 passes (samostatná udalosť  v centre nezávislá na workshope - pre viac info píš Ján Košiar)

---------------------------------------------- 

Miesto: 

Polianka, Centrum Sen Zeme, čarovné miesto na myjavských kopaniciach https://www.facebook.com/senzeme

Čas: 

30.7. 2022 10:00 - 17:00

Hodnota: 

Workshop - 60 eur Obed - 6 eur

!Tieto  ceny slúžia ako referenčné body pre vás, ktorý môžete a chcete podporiť  našu prácu a priestor. Príspevok za udalosť je dobrovoľný a každý je u  nás vítaný bez ohľadu naň. Príspevok sa bude dávať do nepriehľadného  boxu a ostáva plne anonymný, pokiaľ si ty nepraješ ináč.

Rezervuj si miesto mailom na kosiarova.andrea@gmail.com, počet miest je obmedzený

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page