top of page

št 29. 12.

|

Polianka

Spočinutie v tichu - meditačný pobyt/Polianka

Tickets are not on sale
See other events
Spočinutie v tichu - meditačný pobyt/Polianka
Spočinutie v tichu - meditačný pobyt/Polianka

Čas a miesto

29. 12. 2022, 17:00 – 01. 1. 2023, 13:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovakia

O podujatí

"Nechávam sebou prúdiť tok vedomia v plnosti."

Pozvánka do ticha.

Načúvaním  hlbokému priestoru prázdnoty, dostávame sa k podstate. Do útrob  vlastného bytia. Bez príkras a nálepok, bez očakávaní a hodnotení. V  jednoduchosti sa navraciame k sebe a seba ponúkame Bohu ako nástroj  tvorenia.

Dovoľuješ si nechať sa premieňať v prúde života? Prijímaš zmenu? Si nástrojom tvorenia alebo tvoríš?

Naozaj  si ochotný/ochotná sa pozrieť na podstatu, z ktorej prameníš? A cítiť  ju neustále prítomnú, keď robíš čokoľvek? Uvoľniť sa do cítenia seba v  prítomnosti?  Dovoliť si dotknúť sa Zeme a neba, mať neustále spojenie a  kráčať v ňom? Ako to celé preniesť do života?

Budeme  s tým sedieť a rozjímať...Cítiť sa v tele. S formami Vipassana  meditácie a cez učenia tibetského budhizmu. Meditačný zásed, v tichosti.  Prax, ktorá nás formovala. Kde inde ju s vami zdieľať ako doma.

Na  tomto pobyte vytvoríme priestor, kde môžeme spoločne načerpať  inšpirácie do následného obdobia. Prepojiť sa so sebou do hĺbky. Pobyt  je pre praktizujúcich resp.tých, ktorí majú nejakú skúsenosť s  meditáciou alebo s kontaktovaním sa cez vlastnú prax,.. to môže byť  lezenie po horách, spev, tanec...Ide o kontakt so sebou, vnímanie sa a  vedomie kontaktu so sebou. Doležitá je schopnosť odlíšiť projekciu  prameniacu z vlastného vnútorného nprocesu a ochota sadnúť si s ňou. Keď  je téma náročnejšia je tu ponuka facilitovania procesom od nás, čo  budeme pobyt držať. Viac ako vedenie, čakaj priestor na meditáciu pre  ľudí s rovnakým zámerom a podporný setting ako základ pre povolenie ísť  ku koreňovým témam. Prvý deň bude úvod do praxe Vipassana meditácie a  učenia tibetského budhizmu ako ponuka oporných bodoch pri meditácii.

-------------------------------------------- Miesto: Polianka 34, Centrum Sen Zeme na myjavských kopaniciach https://www.facebook.com/senzeme Ubytovanie: V podkroví chalupy v zdieľanej izbe alebo v meditačnej miestnosti na prízemí.

Pobyt je vedený za príspevok podľa možností. Ubytovanie - 18eur/noc, strava 18eur/deň (SPOLU 108eur)

Maximálny  počet účastníkov je 7. Rezervácia nutná, záloha vo forme úhrady 108eur.  Prihlasuj sa prosím zaslaním mailu na kosiarova.andrea@gmail.com.

Tešíme sa na spoločné stíšenie a plno-hodnotne strávený čas v tichu:)

S láskou, Andrea a Ján -------------------------------------------- O nás: Andrea-Anaii Zvedavosť  a skúsenosti práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a  somatického prístupu. Formovali ma tanečné skúsenosti, jogová prax,  štúdium psychológie... Potreba hlbšieho sebapoznania ma viedla do krajín  Ázie, k meditačnej praxi, k práci s podvedomím, s telom i dychom. Vplyv  na ďalšie smerovanie mali zásedy Vipassana meditácie, prax yoga nidra,  štúdium tibetského budhizmu, kašmírska tantra. Prepojenie lásky k  pohybu a meditácie prišlo cey tanec 5 rytmov a následne pri holotropnej  práci s dychom. Popri štúdiu transpersonálnej psychológie táto prax  vyústila do hlbšieho záujmu o prácu s dotykom, s hranicami a s tieňom,  ktorej sa venujem pri šamanskej kranio-sakrálnej terapii.

Ján Košiar Moje  prvé stretnutie s jogou bolo približne pred 8 rokmi. Hneď od prvých  chvíľ som sa jej odovzdal a začal precvičovať najskôr pre svoj vlastný  rozvoj každé ráno pred príchodom do práce. V oblasti jogy, meditácie a  karma jogy som sa vzdelával najmä v zahraničí. Učarovala mi hlavne  India, Nepál i Srí Lanka, kde som dohromady strávil dva roky svojho  života. Bol som súčasťou komunitného života v rôznych ašrámoch a ako  dobrovoľník som precvičoval jogu a učil sa rôzne meditačné a dychové  techniky vychádzajúce z tradičnej indickej Hatha yogy. Joga a meditácia  je dnes mojou neoddeliteľnou súčasťou. Vnímam ju ako esenciu Vesmíru,  ktorá nám bola daná do vienka, aby sme vďaka nej mohli rozvíjať a  zveľaďovať svoju pozornosť a vedomie.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page