top of page

so 22. 6.

|

Polianka

Snový tanec ~ holotropný tanec/jednodenný seminár/Polianka

Pohybové skúmanie so snovými kvalitami

Registrácia na kosiarova.andrea@gmail.com
Pozrieť ďalšie udalosti
Snový tanec ~ holotropný tanec/jednodenný seminár/Polianka
Snový tanec ~ holotropný tanec/jednodenný seminár/Polianka

Čas a miesto

22. 6. 2024, 10:00 – 18:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovensko

O podujatí

Ahoj,

Srdečne ťa pozývame na deň strávený v pohybe, v priestore tvojho vnútorného sveta a tanca, ktorý vychádza práve odtiaľto. Tento jednodňový seminár je pozvánkou pre vás, čo sa zaujímate o umenie rozhovoru so svojou dušou - cez telo. Rozhovor povedieme cez pohybovo-meditačné praktiky a prácu s pozornosťou.

Stelesnená prax v skupine je priestor pre spoločné kontaktovanie sa s vybranými témami v tele cez podporujúce zdieľané pole. Je o akomsi spoločnom počutí a cítení miesta v sebe a tým poskytnutie skúsenosti do priestoru pre ostatných. Viac bytostí, každá s inou perspektívou pohľadu dnu poskytuje rozširovanie možností akým spôsobom je možné cítiť sa. Sústredenou pozornosťou si poskytujeme navzájom nové možnosti opory cez zážitok precítenia.

Snový tanec je stelesnenie sna (postavy zo sna, archetypu, deja) a tým sprístupnenie kvality, ktoré sen prináša. Tieňový aspekt (podvedomý/snový obsah) sa tak stáva súčasťou pohybu - života, podporuje nás, je našim -spojencom- na ceste sebapoznávania.

Pozývam ťa už dnes spájať sa so svojimi snami, zapisovať si ich, sledovať znamenia, symboly a vízie, ktoré k tebe prichádzajú. Tvoje pozorovania a zápisy budú slúžiť ako základ pre tvorbu tvojho osobného -snového tanca-

Na rozdiel od snového tanca do vytvárania pohybu pri holotropnom tanci nesvtupujeme zámerne a nechávame sa prekvapiť vývojom pohybov, ktoré k nám prichádzajú. Holotropný tanec je priestor pre vyjadrenie vedomého pohybu v bezpečnom prostredí. Princípom vedomého pohybu je napojenie sa pravdivý impulz v tele, pocit vychádzajúci zvnútra a jeho prejavenie do akéhosi tanca. Nie tanec ako forma, ktorá má nejako vyzerať, ale prejav, kedy duch cez nás prehovára plným vstúpením do tela.

Seminár je vhodný pre zvedavých ľudí bez skúseností i tých, ktorí majú skúsenosti v oblasti pohybovo-tanečnej praxe, majú vlastnú jogovú, meditačnú, seba-poznávaciu prax cez telo.

Program: 

10 -13 – Úvod, somatická rozcvička a snový tanec

13 - 15 – obedová pauza

15 - 18 - Holotropný tanec, Soulcollage a mandaly, integračné tipy, zdieľanie

*19 – voľné komunitné premietanie alebo večer pri ohni - podľa počasia a dohody (nieje súčasťou semináru)

Môžeš ostať v centre prespať do nasledujúceho dňa za dobrovoľný príspevok.

Miesto: Polianka (pri Myjave) - Centrum Sen Zeme

Čas: Sobota 22.6.2024

Cena: Workshop - 60 eur Obed - 6 eur

Rezervuj si miesto mailom na kosiarova.andrea@gmail.com. 

Počet miest je obmedzený na 9.

Andrea Košiarová 

V práci, ktorej sa Andrea venuje, prepája psychologický a somatický prístup. Formovali ju tanečné skúsenosti, jogová prax, odborné štúdium psychológie. Vplyv na ďalšie smerovanie mali zásedy Vipassana meditácie, yoga nidra prax, štúdium tibetského budhizmu a kašmírska tantra počas jej života v Ázii. Popri štúdiu transpersonálnej psychológie v medzinárodnom tréningu Grof Transpersonal Training® (s ukončením 2023) sa Andrea venuje organizácii a facilitovcaniu workshopov holotropného dýchania. V sprevádzaní v procese cez telo sa učila cez bodywork, kranio-sakrálne techniky a dovzdeláva sa naďalej cez ďalšie somaticky orientované prístupy (Continuum movement, Body-mind centering).  

Tešíme sa na teba!

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page