top of page

so 22. 10.

|

Polianka

POHYBY CELISTVOSTI - víkendový seminár

Sme celistvý a zároveň k celistvosti smerujeme. Čo to znamená?

Tickets are not on sale
See other events
POHYBY CELISTVOSTI - víkendový seminár
POHYBY CELISTVOSTI - víkendový seminár

Čas a miesto

22. 10. 2022, 10:00 – 23. 10. 2022, 15:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovakia

O podujatí

Pohyby  celistvosti sú pohyby nás samotných. Pohyby psychologické, emočné,  pohyby tela. Následovanie pohybu duše a jeho pravdivé pretavenie do  hmoty, do formy, do pohybu. Sme celistvý a zároveň k celistvosti  smerujeme. Čo to znamená? Rodíme sa ako celostné bytosti a nikomu z nás  nič nechýba. Vývojom, výchovou, kultúrou a zážitkami sa formujeme do  podoby, ktorú žijeme. Tá podoba môže byť krásne voľná, slobodná, dýcha a  hýbe sa nám ľahko. Alebo môže byť naša forma takpovediac menšia,  nezmestím sa do nej celá, mám pocit skľúčenosti v niektorých oblastiach  života. A tak hľadám spôsoby ako sa otvoriť a roztiahnuť sa do  slobodného prejavu. Z psychologického pohľadu to môžeme nazvať  integrovanie potlačených častí seba, tieňov. Neznamená to, že tieto  časti tam nie sú, iba ich nemáme k dispozícii, vo vedomí, k bežnému  užívaniu. Sú za bránami obranných mechanizmov, v podvedomí. Nevieme  prejaviť emóciu, vyjadriť smútok, hnev..., povedať pravdivo čo cítime.  Stratili sme kontakt. Pohyby celistvosti nás vedú krok po kroku k  integrovaniu častí seba, našej duše a umožňujú nám tak plné prežívanie  života na Zemi v ľudskej podobe bez obmedzení, v slobode.

---------------------------------------------- 

Ako budeme smerovať k celistvosti?

1.)Preštudujeme mapu: Rozšírená mapa psychiky - prístup transpersonálnej psychológie

Pri  práci s dychom a telom, pri meditácii, sa učíme orientovať vo vnútornom  priestore, objavujeme neprebádané oblasti našej psychiky. Často po  hlbšej práci pozorujeme ako sa mení naše prežívanie a stav vedomia.  Orientovať sa v nových oblastiach vnútorného sveta a byť v kontakte s  obsahmi vynárajúcimi sa z nášho podvedomia môže byť výzvou. Oporným  bodom nám pri takomto objavovaní je mapa, ktorá nám ukáže kde sa na  ceste približne nachádzame. Budeme vychádzať z učenia Stanislava Grofa.  Jeho mapa rozširuje bežnú kartografiu založenú na postantálnej biografii  jedinca o transpersonálnu a perinatalnú oblasť.  Práve o týchto budeme  na seminári diskutovať a prepojíme cez zážitok v Holotropnom tanci a pri  Umení dychu.

2.)Spojíme sa so sebou, kontakt: Umenie dychu – Pohybovo-zvuková cesta

Umenie  dychu je prinášanie esenciálneho poznania na poli dychu a jeho úžasnej  nevyčerpateľnej schopnosti neustále nás učiť, tvarovať a tvoriť. Nieje o  podmanení si dychu a jeho zviazaní do podoby, ktorú považujeme za  správnu, ide nám o nadviazanie vzťahu k dychu. Tým sa otvára priestor  možností doteraz možno nepoznaných. Necháme sa prekvapiť. Práca s  dychom, so zvukom a  vnímanie tela ťa povedie na ceste k vnútornej  múdrosti.

3.)Pohneme sa k celistvosti: Holotropný tanec - Vedomie v pohybe

Princípom  vedomého pohybu je napojenie sa pravdivý impulz vychádzajúci zvnútra a  jeho prejavenie do akéhosi tanca. Nie tanec ako forma, ktorá má nejako  vyzerať, ale prejav, kedy duch cez nás prehovára plným vstúpením do  tela. Akákoľvek forma pohybu a zvuku je vítaná v rámci nastavenom pre  bezpečné spoločné bytie v priestore. Pohybovať sa budeme na zvukovú vlnu  zloženú s vyberaných kúskov hudby, ktoré pomôžu podporiť tvoj prejav.

4.)Bytie v prítomnosti: Integrácia cez maľbu mandaly alebo soulcollage, zdieľanie

Tvorivou  formou pozveme zážitok do bežnosti a každodennosti. Následuje láskavé  bytie, načúvanie a zdieľanie našej cesty v kruhu.

---------------------------------------------- 

Pre koho je seminár určený?

Kurz je pre teba, ktorý hľadáš - napojenie sa na vnútorný zdroj sily a múdrosť tela - praktické nástroje, ktoré ťa budú podporovať v jasnosti pri rozhodovaní sa, pri zvládaní výziev - spôsoby funkčnej a láskavej sebastarostlivosti - zvýšenie vnímavosti k sebe i k druhým - zmysluplný čas pre seba - podporu pri vnútornej práci - bezpečný priestor na zdieľanie - spojenie sa so sebou

---------------------------------------------- 

Približný program: Sobota 10 - 13 - Úvodné stretnutie, prístup transpersonálnej psychológie, mapa 13 - 14 - obedová pauza 14 - 18 - Meditácia, práca s pozornosťou a holotropný tanec 18 - 19 - večerná pauza 19 - premietanie dokumentu In Utero

Nedeľa 9 - 12 - Umenie dychu a meditácia 12 - 13 - obedová pauza 13 - 15 - Tvorivá integrácia a zdieľanie

----------------------------------------------

Miesto: Polianka, Centrum Sen Zeme, čarovné miesto na myjavských kopaniciach https://www.facebook.com/senzeme Čas: 22. - 23.10.2022 Hodnota: Workshop - 90eur Strava - 25eur Ubytovanie - 15eur

Rezervuj si miesto mailom na kosiarova.andrea@gmail.com, počet miest je obmedzený.

S láskou k vám, k pohybu a k životu. Andrea

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page