top of page

so 17. 12.

|

Polianka

Holotropný tanec a Umenie dychu+premietanie dokumentu IN UTERO

Tickets are not on sale
See other events
Holotropný tanec a Umenie dychu+premietanie dokumentu IN UTERO
Holotropný tanec a Umenie dychu+premietanie dokumentu IN UTERO

Čas a miesto

17. 12. 2022, 10:00 – 20:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovakia

O podujatí

Táto  jednodňovka na Polianke je pozvánkou pre teba, čo sa učíš umeniu  rozhovoru so svojou dušou a láka ťa prejaviť sa cez tanec a pohyb.  Zároveň ťa zaujíma transpersonálny presah holotropnej praxe a rada/rád  sa poznávaš cez systematickú prax a dych... Holotropná prax je v podstate meditácia. Spôsob ako sa spojiť s vnútorným poznaním. Práca s pozornosťou. Je  to spôsob sebapoznania a postupného odkrývania zahalených častí  celostného bytia. Postupnou integráciou častí našej duše, cez telo a  psychiku, sa približujeme k vlastnému autentickému prejavu v plnej  podobe a sile. Je to cesta liečenia starých zranení a hľadania nových  možností. Každý kto sa zrodil do tela na Zemi nesie históriu v sebe. V  bunkách, v emočných vzorcoch, v kultúrnych nastaveniach,  rodových  traumách... Ak máš úprimný záujem dozvedieť sa viac o sebe, o tom ako  pracujeme pri holotropnej praxi.., a prejsť vlastnou skúsenosťou, si  srdečne vítaná/ý. Možno ťa táto práca priťahuje, no máš nezodpovedané otázky, rešpekt alebo strach. Aj pre teba je toto stretnutie.

Večerné  premietanie dokumentu In Utero nás prevedie prostredím, v ktorom sme sa  zrodili, inkarnovali do tela, v ktorom sme strávili čas prvých  mesiacov, do maternice. Film je plný skvelého vizuálu, symbolov a  zdieľaných skúseností od terapeutov, vedcov, ľudí...o tom aký je  vnútro-maternicový čas a pôrod významný pre naše ďalšie tvarovanie,  tvorbu vzťahov, závislosti a umenie bytia človekom. Silný zážitok, veľa  poznania a vhľadu.

------------------------------------ Približný program: 10:00 - Úvod, meditácia, Umenie dychu, Systém umiestnenia pozornosti 13:00 - Obedová prestávka 14:00 - Holotropný tanec, meditácia v pohybe, tvorba Soulcollage (koláž duše), maľovanie mandaly 17:00 - Pauza na občerstvenie

18:00 - Premietanie filmu In Utero https://www.youtube.com/watch?v=vo1EztxsRpA *Môžeš sa zúčastniť samostatne iba na  premietaní dokumentu za príspevok 6 eur.

---------------------------------------- Cena  semináru je 60 eur. V cene je workshop a výživa na obed a večer. Počet  miest je max 11 ľudí. Rezerváciu posielaj na kosiarova.andrea@gmail.com.

Miesto: Priestor SEN ZEME, Polianka https://www.facebook.com/senzeme *Možnosť prespať v priestoroch centra do nasledujúceho dňa za dobrovoľný príspevok.

-------------------------------------------- Kto usporadúva seminár? Moje  meno je Andrea-Anaii. Zvedavosť a skúsenosti práce s dychom ma  smerovali k prepájaniu psychologického a somatického prístupu. Formovali  ma tanečné skúsenosti, jogová prax, štúdium psychológie... Potreba  hlbšieho sebapoznania ma viedla do krajín Ázie, k meditačnej praxi, k  práci s podvedomím, s telom i dychom. Vplyv na ďalšie smerovanie mali  zásedy Vipassana meditácie, prax yoga nidra, štúdium tibetského  budhizmu, kašmírska tantra. Prepojenie lásky k pohybu a meditácie  prišlo cey tanec 5 rytmov a následne pri holotropnej práci s dychom.  Popri štúdiu transpersonálnej psychológie táto prax vyústila do hlbšieho  záujmu o prácu s dotykom, s hranicami a s tieňom, ktorej sa venujem pri  šamanskej kranio-sakrálnej terapii.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page