top of page

pi 24. 11.

|

Staré Mesto

Holotropné dýchanie/Košice

mestská verzia holotropnej praxe

Registrácia: kosiarova.andrea@gmail.com
ďalšie udalosti
Holotropné dýchanie/Košice
Holotropné dýchanie/Košice

Čas a miesto

24. 11. 2023, 18:00 – 25. 11. 2023, 20:00

Staré Mesto, Hlavná 65/117, 040 01 Košice-Staré Mesto, Slovensko

O podujatí

Srdečne ťa pozývame na workshop holotropného dýchania v jeden a pol dňovom formáte. Holotropný  prístup ako ho poznáme dnes vznikol na základe skúmaní a pozorovania  liečivého a transformačného potenciálu neobvyklých stavov vedomia v  rôznych kontextoch - v rituáloch domorodých kultúr, v praxi východných  mystikov, či pri terapeutických sedeniach so substanciami. Táto metóda  prišla na svet v období, keď psychiater Stanislav Grof so ženou  Christinou hľadali spôsob ako sprostredkovať tento potenciál v aktuálnom  spoločenskom nastavení. Holotropná práca je spojením dychu,  evokatívnej hudby a cielenej práce s telom v podpornom a bezpečnom  settingu. Bádaním na poli psyché pri holotropnom dýchaní expandujeme  vedomie, spájame sa s vnútornou múdrosťou a rozširujeme tak mapu  vnútorných svetov o ďalšie úrovne poznania. Ponúkajú sa nám nové pohľady  na vnímanie reality a vhľady do situácii z bežného života. Je to hlboko  ozdravný proces pre jednotlivca, rodinný i spoločenský systém.

Workshop  začneme v piatok večer úvodom do transpersonálnej psychológie, povieme  si, čo zahŕňa holotropná prax a práca s rozšírenými stavmi vedomia. 

 V  sobotu doobeda bude prvé dýchanie, po obednej pauze pokračujeme druhým  dýchaním. Spolu sa dýcha dvakrát, jeden krát budeš v pozícii dýchajúceho  a jedenkrát v pozícii prísediaceho - sittera. Kreslením mandaly, či  tvorbou soul collage začneme skúsenosť integrovať počas workshopu a pri  večernom zdieľaní si povieme viac o možnostiach ako začleniť zažité do  každodenného života a ako sa o seba následujúce dni postarať.

Spanie  počas workshopu je v každého vlastnej réžii, takisto aj strava.  Poprosíme vás priniesť si so sebou na sobotu ľahký a výživný obed i  večeru. Čaj, káva a občerstvenie bude po celý čas k dispozícii. Doneste  si pohodlné oblečenie, šatku alebo masku na oči a uzatvárateľnú fľašu na  vodu. Vyhraďte si čas od začiatku workshopu v piatok večer až po  koniec v sobotu večer pre seba, neplánujete si stretnutia, či iné  aktivity.

Piatok:18:00-20:00 Sobota: 9:00-20:00

Cena: 130 eur

Miesto:  Authentica, Komunitné centrum, Hlavná 65/117, 040 01 Košice

Registrácia: kosiarova.andrea@gmail.com 

Tím GTT:

Andrea Košiarová Zvedavosť  a skúmanie práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a  somatického prístupu. Formovali ma dlhoročné tanečné skúsenosti , jogová  prax, odborné štúdium psychológie (Univerzita Cyrila a Metoda v Trnave s  ukončením v 2015). Vplyv na ďalšie smerovanie mali zásedy Vipassana  meditácie, yoga nidra prax, štúdium tibetského budhizmu a kašmírska  tantra počas života v Ázii za uplynulé roky. Prepojenie radosti z  pohybu a záujmu o meditáciu prišlo cez Tanec 5 rytmov a následne pri  holotropnom dýchaní. Popri štúdiu transpersonálnej psychológie v  medzinárodnom tréningu Grof Transpersonal Training®(s ukončením v 2023)  sa zaujímam o prácu s dotykom cez bodywork a kranio-sakrálne techniky. Viac o mne nájdete na stránke www.umeniedychu.sk

Lenka Krňávková

Zájem  o transpersonální psychologii a rozšířené stavy vědomí mě přivedl v  roce 2016 k Holotropnímu dýchání. Tento zájem přechází, mimo jiné, i  přes mé studijní kořeny (magisterské studium Sociální antropologie,  Universidad de Barcelona). Jsou to zejména stěžejní principy holotropní  teorie a síla její praxe které mne přivedly ke studiu ve výcvikovém  programu GTT.

Mezi mé další oblíbené metody  osobního rozvoje patří SoulCollage(C). K mým zájmům se řadí také  archeoastronomie/kulturní astronomie a archeogastromie, které se v  současnosti věnuji i profesionálně.

 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page