top of page

so 20. 5.

|

Zvolen

Holotropné dýchanie a somatická prax/ Zvolen

Workshop holotropnej praxe v mestskom formáte

Tickets are not on sale
See other events
 Holotropné dýchanie a somatická prax/ Zvolen
 Holotropné dýchanie a somatická prax/ Zvolen

Čas a miesto

20. 5. 2023, 10:00 – 21. 5. 2023, 16:00

Zvolen, P. O. Hviezdoslava 26, 960 01 Zvolen, Slovakia

O podujatí

Ahoj,  srdečne ťa pozývame na workshop holotropnej somatickej praxe, práce s  dychom a meditácie v pohybe. Prístup holotropnej práce s dychom, ako ju  poznáme dnes, vznikla na základe skúmaní a pozorovania liečivého a  transformačného potenciálu neobvyklých stavov vedomia v rôznych  kontextoch – v rituáloch domorodých kultúr, v praxi východných mystikov,  či pri terapeutických sedeniach so substanciami. Táto metóda prišla na  svet v období, keď psychiater Stanislav Grof so ženou Christinou hľadali  spôsob ako sprostredkovať tento potenciál v aktuálnom spoločenskom  nastavení.

Holotropné dýchanie je spojením dychu, evokatívnej hudby a cielenej  práce s telom v podpornom a bezpečnom settingu. Bádaním na poli psyché  pri holotropnom dýchaní expandujeme vedomie, spájame sa s vnútornou  múdrosťou a rozširujeme tak mapu vnútorných svetov o ďalšie úrovne  poznania. Ponúkajú sa nám nové pohľady na vnímanie reality a vhľady do  situácii z bežného života. Je to hlboko ozdravný proces pre jednotlivca,  rodinný i spoločenský systém.

Workshop  začneme v sobotu ráno úvodom do holotropnej praxe a práce s rozšírenými  stavmi vedomia. Cez pohybovo-meditačné cvičenia sa napojíme na vnútornú  múdrosť, podporíme kontakt s telom a vnútorným prežívaním.

Prvé dýchanie  bude v sobotu poobede, na druhý deň ráno pokračujeme druhým dýchaním.  Spolu sa dýcha dvakrát, jeden krát budeš v pozícii dýchajúceho a  jedenkrát v pozícii prísediaceho – sittera. Kreslením mandaly, či  tvorbou soul collage začneme skúsenosť integrovať.

V priebehu  popoludnia necháme skúsenosť dosadnúť do tela pohybovými cvičeniami a  pri zdieľaní si povieme viac o možnostiach ako začleniť holotropnú prax  do každodenného života a ako sa o seba následujúce dni postarať.

Spanie počas  workshopu je v každého vlastnej réžii, takisto aj strava. Možnosť použiť  kuchynku. Čaj, káva a občerstvenie bude po celý čas k dispozícii.  Doneste si pohodlné oblečenie, šatku alebo masku na oči a uzatvárateľnú  fľašu na vodu.

Vyhraďte si čas od začiatku workshopu v sobotu až po koniec v nedeľu večer pre seba, neplánujete si stretnutia, či iné aktivity.

Program:

Sobota – 10:00 registrácia, úvod do metódy, stelesnená meditácia – pauza a obed – 15:00 prvé dýchanie – 20:00 prepokladaný záver dňa

Nedeľa – 9:00 druhé dýchanie – pauza a obed – integrácia v pohybe, zdieľanie – 16:00 predpokladaný koniec workshopu

Miesto: Zvolen, Anaháta centrum, P.O.Hviezdoslava 26

Cena: 150 eur

Facilitátori: Martin Ďuriš a Andrea Košiarová

Registrácia: martin.duris82@gmail.com 0949 141 025, www.martinduris.sk

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page