top of page

št 02. 11.

|

Polianka

Holotropné dýchanie a práca s hlasom s Rékou Fodor/Polianka

Integrácia rozšírených stavov vedomia a umenia hlasu

Registrácia: kosiarova.andrea@gmail.com
Pozrieť ďalšie udalosti
Holotropné dýchanie a práca s hlasom s Rékou Fodor/Polianka
Holotropné dýchanie a práca s hlasom s Rékou Fodor/Polianka

Čas a miesto

02. 11. 2023, 18:00 – 05. 11. 2023, 13:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovensko

O podujatí

Holotropné dýchanie a integratívna práca s hlasom

Holotropné  dýchanie slúži ako nástroj odkrývania možností bytia, poznávania a  utvárania reality. Cez otvorenie sa priestoru v nás, hlboké napojenie na  liečivú múdrosť nášho tela a mysle, sa dostávame k schopnosti napojenia  sa na tvorivú energiu. Zdroj tvorivosti ako energia, ktorá utvára a  formuje náš život. Otvorenie sa tomuto spojeniu -zodpovedne- od nás  vyžaduje nasmerovanie energie zmysluplným spôsobom. Môžeme sa hrať s  tým, čo to znamená...Umenie ako zhmotnený prejav duchovného precitnutia,  vhľadu nás nasmeruje k tomu ako to urobiť. Jednou z foriem ako uviesť  duchovný rozmer do praxe t.j. integrovať – uzemniť spiritualitu – je  práca s hlasom.

Pozývame  vás na seba-objavné stretnutie cez holotropnú prax v kombinácii s  integratívnou prácou s hlasom. Dáme si takýmto spôsobom dostatočný  priestor otvoriť sa zdroju sily a túto tvorivú energie následne smerovať  použitím hlasu. To sa môže následne prejaviť v spôsobe komunikácie,  sebareflexie a sebapoznania nasmerovaného do zameraného prejavu. V praxi  to môže znamenať jasnú a čistú komunikáciu so svetom a tým vyjadrenie  vlastných potrieb, túžob alebo nášho prínosu druhým.

************************ Holotropný  prístup ako ho poznáme dnes vznikol na základe skúmaní a pozorovania  liečivého a transformačného potenciálu neobvyklých stavov vedomia v  rôznych kontextoch - v rituáloch domorodých kultúr, v praxi východných  mystikov, či pri terapeutických sedeniach so substanciami. Táto metóda  prišla na svet v období, keď psychiater Stanislav Grof so ženou  Christinou hľadali spôsob ako sprostredkovať tento potenciál v aktuálnom  spoločenskom nastavení.

Holotropná  práca je spojením dychu, evokatívnej hudby a cielenej práce s telom v  podpornom a bezpečnom settingu. Bádaním na poli psyché pri holotropnom  dýchaní expandujeme vedomie, spájame sa s vnútornou múdrosťou a  rozširujeme tak mapu vnútorných svetov o ďalšie úrovne poznania.  Ponúkajú sa nám nové pohľady na vnímanie reality a vhľady do situácii z  bežného života. Je to hlboko ozdravný proces pre jednotlivca, rodinný i  spoločenský systém.

Holotropná práca s dychom môže zaujímať ľudí: -ktorí hľadajú spôsob sebapoynania a liečenia cez vlastnú skúsenosť -ktorí zažívajú psycho-spirituálne výzvy a hľadajú kontakt k hlbšej múdrosti a vhľadu -ktorí chcú uvoľniť nedokončené a nevyriešené veci z minulosti -ktorí chcú porozumieť emočným koreňom fyzických či mentálnych problémov -ktorí chcú expandovať svoje vedomie a ďalej spoznávať svoju duchovnú cestu

************************ Sprievod práce s hlasom: Réka Fodor Silné  hudobné zázemie nachádza Réka v hlbšom porozumení jej vlastných koreňov  v Transylvánii, vo folklóre a tradičnej hudbe. Túžba rozširovať svoje  poznanie v hudbe a rytme ju priviedli do Madridu, kde spoluvytvorila  projekt Flamenco’s true temperament and techniques, spojenie tanca,  bubnovania a spevu. Počas svojho skúmania pracovala s mnohými nástrojmi  od djarbuky, cez bongo, kachon, udu „gardony” a ďalšími. Spolupracovala a  neustále tvorí s rôznymi hudobníkmi. Cez hudobnú a tanečnú improvizáciu  na svojich vystúpeniach, v napojení na čaro prítomného okamihu, prenáša  radostnú a živú energiu k ľuďom. Okrem toho sa aktívne venuje utváraniu kruhov,workshopov a pobytov, kde vedie ľudí prirodzenou cestou k návratu k hudbe a rytmu.

Hudobné ochutnávky: Reka a Estas Tonne: https://www.youtube.com/watch?v=yovvltbmvXg Reka a Utverse: https://www.youtube.com/watch?v=uhaCp480umw hudobný projekt Patak, Transylvánia: https://www.youtube.com/watch?v=FuAsCvDdbpA

Facilitátori holotropného dýchania:

Andrea Košiarová Zvedavosť  a skúmanie práce s dychom ma smerovali k prepájaniu psychologického a  somatického prístupu. Formovali ma dlhoročné tanečné skúsenosti , jogová  prax, odborné štúdium psychológie. Vplyv na ďalšie smerovanie mali  zásedy Vipassana meditácie, yoga nidra prax, štúdium tibetského budhizmu  a kašmírska tantra počas života v Ázii za uplynulé roky. Prepojenie  radosti z pohybu a záujmu o meditáciu prišlo cez Tanec 5 rytmov a  následne pri holotropnom dýchaní. Popri štúdiu transpersonálnej  psychológie v medzinárodnom tréningu Grof Transpersonal Training®sa  zaujímam o prácu s dotykom cez bodywork a kranio-sakrálne techniky. Viac o mne nájdete na stránke www.umeniedychu.sk

Balazs Aladar Toth An  IT engineer and Holotropic Breathwork facilitator trainee, yoga  instructor, sports trainer. A person of both worlds, a journeyman and  companion in our inscape jopurneys, and a practical person. Doing  Holotropic Breathwork and practising the Holotropic Paradigm since eight  years so far intensively, with great mentors behind him. A fan of  writing and dancing, an avid fan of radical and safe expression. An  admirer of our unfolding and ever-widening scope of humanity. Facing and  surpassing our own deepest wounds seems to be the answer.

************************

Miesto: Polianka 34, Centrum Sen Zeme, čarovné miesto na myjavských kopaniciach https://www.facebook.com/senzeme Ubytovanie: V podkroví chalupy v zdieľanej izbe alebo v miestnosti centra na prízemí.

Dátum: 2. - 5.11.2023 Začiatok: 17:00 (príchod od 16) Predpokladaný záver: v nedeľu o 15:00

Cena: Strava a ubytovanie na 3 dni a 3 noci: 120eur Workshop: 250eur *zľava 20% z ceny workshopu pre krajiny východnej Európy (Slovensko, Poľsko, Rumunsko, Maďarsko...), znamená 200eur po zľave

Workshop bude prekladaný z angličtiny do slovenčiny.

Na  pobyte je priestor pre 10 ľudí. Rezervuj si prosím miesto mailom a  zaplatením zálohy 110 eur na číslo účtu SK55 8360 5207 0042 0592 2285.

Registácia: kosiarova.andrea@gmail.com

Tešíme sa na stretnutie! S láskou, Réka a Andrea

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page