top of page

št 30. 3.

|

Polianka

Holotropná prax a meditácia/dvojité dýchanie/Polianka

priestor pre tvoju prax a spojenie sa s vnútornou múdrosťou a silou

Registration is closed
See other events
Holotropná prax a meditácia/dvojité dýchanie/Polianka
Holotropná prax a meditácia/dvojité dýchanie/Polianka

Čas a miesto

30. 3. 2023, 18:00 – 02. 4. 2023, 13:00

Polianka, 907 01 Polianka, Slovakia

O podujatí

Tento  intenzívnejší workshop dvojitého holotropného dýchania je pozvánkou k  vlastnému liečeniu, sebaspoznávaniu a evolúcii. Holotropné dýchanie nám  pomáha spojiť sa s koreňmi našich emočných a psychosomatických výziev,  ale aj našej osobnej sily a odvahy. Počas tohto workshopu zažijeme štyri  sedenia – dve ako dýchajúci a dve ako “sitter”, partner dýchajúceho.  Tieto štyri sedenia nám ponúknu cestu k zmeneným stavom vedomia  bezpečným spôsobom a v chránenom prostredí. Hlbšie cítenie seba samého a  zmené stavy vedomia nám pomáhajú k napojeniu sa na vlastnú vnútornú  múdrosť, liečivú inteligenciu tela a transformačnú silu. Táto vlastná  vnútorná múdrosť nás vedie k častiam nášho bytia, ktoré zadržujú určitý  energetický náboj, a sú pripravené byť zprocesované a integrované  kreatívnym spôsobom.

Holotropné dýchanie môže zaujímať ľudí: 

-ktorí hľadajú spôsob liečenia cez vlastnú osobnú skúsenosť 

-ktorí zažívajú psycho.

-sprituálne výzvy a hľadajú kontakt k hlbšej múdrosti a vhľadu 

-ktorí chcú uvoľniť nedokončené a nevyriešené veci z minulosti 

-ktorí chcú porozumieť emočným koreňom fyzických či mentálnych problémov 

-ktorí chcú expandovať svoje vedomie a ďalej spoznávať svoju duchovnú cestu

PROGRAM: Štvrtok: Začneme o 17:00 otvorením kruhu a úvodom do holotropného dýchania a transpersonálnej psychológie, meditácia Piatok/Sobota:  Absolvujeme 4 dýchania, dve holotropné sedenia denne. Dva krát ako  dýchajúci a dva krát ako “sitter”. Spojíme sa so sebou cez stelesňujúce  cvičenia, meditáciu, Movie Yoga – práca so Systémom umiestnenia  pozornosti, maľovanie mandál, Soulcollage… Nedeľa: Záverečný kruh,  integračné cvičenia, zdieľanie a informácie k ďalšej integrácii a  sebastarostlivosti po workshope. Približný koniec o 13:00.

Cena za workshop: 210 eur alebo príspevok podľa tvojich možností Možnosť platby na časti. Ubytovanie a strava: 108 eur (spanie v podkroví centra 3 noci, plus plná penzia 3 dni)

Miesto: SEN ZEME, Polianka pri Myjave https://www.facebook.com/senzeme

Registrácia: kosiarova.andrea@gmail.com 0904891305

Facilitátori: Martin Ďuriš a Andrea Košiarová

O facilitátoroch: Martin  Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na  integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako  nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma  zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval  Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný  na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez  fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným  zámerom a predmetom ďalšieho štúdia. Základ jeho práce tvorí  integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha  Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu  jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce  veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z  rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy  môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných  pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý  spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a  rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z  nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce. Martin  je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej  terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu  psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím.  Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a  nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným  prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych  smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity. https://martinduris.sk/

Andrea Košiarová Zvedavosť  a rozpoznávanie vplyvu práce s dychom ma nasmerovali k prepájaniu  psychologického a somatického prístupu. Formovali ma k tomu tanečné  skúsenosti, jogová prax a štúdium psychológie. Potreba hlbšieho  sebapoznania ma viedla do krajín východnej Ázie a tam k praxi a štúdiu  meditácii, telesných cvičení, či karma jogy a objavovaním ducha miestnej  kultúry. Značný vplyv na ďalšie smerovanie mali opakované zásedy  Vipassana meditácie a štúdium tibetského budhizmu. K spojeniu lásky k  tancu, pohybu a meditačnej praxe došlo neskôr v tanci 5 rytmov a  následne pri holotropnej praxi a v štúdiu transpersonálnej psychológie.  Táto prax prirodzene vyústila do hlbšieho záujmu o prácu s dotykom s  hranicami a s tieňom ktorej sa venujem vo výcviku šamanskej  kranio-sakrálnej terapie.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page