top of page

pi 26. 5.

|

Kysucké Nové Mesto

Holotropná práca s dychom a mindfulness/Kysuce

Tickets are not on sale
See other events
Holotropná práca s dychom a mindfulness/Kysuce
Holotropná práca s dychom a mindfulness/Kysuce

Čas a miesto

26. 5. 2023, 19:00 – 27. 5. 2023, 21:00

Kysucké Nové Mesto, Kysucké Nové Mesto, Slovensko

O podujatí

Mindfulness –  tréning všímavosti myšlienok počas dňa, somatických pocitov, a hlavne  formálna prax meditácie v sede, sú skvelým a neoceniteľným základom pre  akúkoľvek prax, ktorú robíme. Výnimkou nie je ani holotropná prax. Či už  pracujeme s dychom, tancom, jogou, bojovými umeniami, psychedelikami  (ak je to naša cesta), alebo s plávaním, behom, chôdzou…Mindfulness a  formálna prax meditácie môžu tvoriť naozaj veľmi praktický a užitočný  základ. Preto, aby naša prax bola integrovateľná do nášho bežného  života. Odkiaľ všetci prichádzame. A aj sa po ponore doň opäť vrátime.  Do našich domovov, vzťahov a práce. Tréning všímavosti nám preto dáva  šikovné nástroje ako integrovať aj tie najhlbšie holotropné zážitky do  bežných dní.

Preto aj  Stanislav Grof a Jack Kornfield, roky dozadu, spájali vipassana  meditáciu a holotropnú prácu s dychom. Tieto ponory trvali mesiac. 10  dní vipassana, 10 dní holotropného ponoru a 10 dní integračné techniky.  My budeme mať 1,5 dňa. A predsa, aj my môžeme mať obrovský benefit z  múdrosti obsiahnutej v tréningu meditácie a bezpečia holotropného  settingu. Jednoduchým, ale veľmi precíznym štýlom práce s dychom, telom a  vedomím, ktorý sa vyvíjal takmer 50 rokov. A zároveň, stále je to celé v  procese zrenia, vylepšovania mikro detailov práce s perinatálnou a  transpersonálnou psychológiou tak, aby to fungovalo pre nás. ľudí  dnešnej doby. V kontexte času, ktorý žijeme my, teraz.

Počas tohto  workshopu si povieme základy holotropnej praxe, setiingu, spôsobe práce s  telom a pozornosťou. To nazývame Awareness Positioning System/ Systém  umiestnenia pozornosti. Čo je veľmi somatická, meditatívna prax, ktorá  nám môže ponúknuť cestu naozaj, naozaj hlboko. K miestam hlbšieho  liečenia, evolúcie a sebaspoznávania. K Tebe. Všetko sa však deje  postupne. Krok za krokom. Poctivo. Na základe Tvojej vnútornej práce. Na  tú budeme mať priestor celý utorok. Ráno bude prvé dýchanie, poobede  druhé. Raz budeš v roli dýchajúceho a raz v roli sittera.

Ak ťa láka  vykročiť takouto cestou, alebo si to len trošku vyskúšať, či to je  vlastne pre Teba, alebo pokračovať v ceste, ktorú si už začal dávnejšie,  tak si viac ako srdečne vítaný. Či už len začínaš s podobnými vecami,  alebo si dlhoročný psychonaut. Workshop je pre každého, kto cíti hlbšie  vnútorné volanie.

Miesto: Kysucké Nové Mesto, https://www.yogastudioknm.sk/

Cena: 130 euro

Registrácia: martin.duris82@gmail.com / www.martinduris.sk

Piatok: 17:00 – 21:30 Sobota: 8:30 – 21:00

Miesto: https://www.yogastudioknm.sk/kontakt

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page