top of page

ut 25. 7.

|

Polianka

Dvojité holotropné dýchanie pre praktizujúcich/ Polianka

Holotropná prax a meditácia v skrátenej verzii bez úvodu

Registrácia na kosiarova.andrea@gmail.com
ďalšie udalosti
Dvojité holotropné dýchanie pre praktizujúcich/ Polianka
Dvojité holotropné dýchanie pre praktizujúcich/ Polianka

Čas a miesto

25. 7., 10:00 – 27. 7., 0:30

Polianka, 907 01 Polianka, Slovensko

O podujatí

Tento  workshop dvojitého holotropného dýchania je pozvánkou pre tých, ktorí  absolvovali aspoň jedno dýchanie, v roli sittera i dýchajúceho. Prejdeme  cez skrátený úvod priamo k praxi, v závere nás čaká zdieľanie a  somatická integrácia.

Holotropná  prax je cestou k vlastnému liečeniu, sebapoznávaniu a evolúcii. Pomáha  nám spojiť sa s koreňmi emočných a psychosomatických výziev, ale aj  našej osobnej sily a odvahy. Počas tohto workshopu zažijeme štyri  sedenia – dve ako dýchajúci a dve ako “sitter”, partner dýchajúceho.  Tieto štyri sedenia nám ponúknu cestu k zmeneným stavom vedomia  bezpečným spôsobom a v chránenom prostredí. Hlbšie cítenie seba samého a  zmené stavy vedomia nám pomáhajú k napojeniu sa na vlastnú vnútornú  múdrosť, liečivú inteligenciu tela a transformačnú silu. Táto vlastná  vnútorná múdrosť nás vedie k častiam nášho bytia, ktoré zadržujú určitý  energetický náboj, a sú pripravené byť zprocesované a integrované  kreatívnym spôsobom.

Holotropné práca s dychom môže zaujímať ľudí: -ktorí hľadajú spôsob liečenia cez vlastnú osobnú skúsenosť -ktorí zažívajú psycho-sprituálne výzvy a hľadajú kontakt k hlbšej múdrosti a vhľadu -ktorí chcú uvoľniť nedokončené a nevyriešené veci z minulosti -ktorí chcú porozumieť emočným koreňom fyzických či mentálnych problémov -ktorí chcú expandovať svoje vedomie a ďalej spoznávať svoju duchovnú cestu

PROGRAM: Utorok a streda: Začneme  v utorok o 10:00 otvorením kruhu a krátkym úvodom, následne absolvujeme  4 dýchania, dve holotropné sedenia denne. Dva krát ako dýchajúci a dva  krát ako “sitter”. Štvrtok: Záverečný kruh, integračné cvičenia, zdieľanie a informácie k ďalšej integrácii a sebastarostlivosti po workshope.

Cena za workshop: 210 eur Možnosť platby na splátky alebo iná forma výmeny, výhradne po dohode

Ubytovanie a strava: 90 eur (spanie v podkroví centra 2 noci, strava od utorka obeda vrátane po štvrtok obed)

Miesto: SEN ZEME, Polianka pri Myjave https://www.facebook.com/senzeme

Registrácia: kosiarova.andrea@gmail.com 0904891305

Facilitátori: Martin Ďuriš a Andrea Košiarová

O facilitátoroch:

Martin  Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na  integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako  nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma  zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval  Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný  na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez  fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným  zámerom a predmetom ďalšieho štúdia. Základ jeho práce tvorí  integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha  Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu  jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce  veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z  rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy  môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných  pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý  spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a  rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z  nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce. Martin  je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej  terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu  psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím.  Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a  nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným  prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych  smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity. https://martinduris.sk/

Andrea Košiarová Zvedavosť  a rozpoznávanie vplyvu práce s dychom ma nasmerovali k prepájaniu  psychologického a somatického prístupu. Formovali ma k tomu tanečné  skúsenosti, jogová prax a štúdium psychológie. Potreba hlbšieho  sebapoznania ma viedla do krajín východnej Ázie a tam k praxi a štúdiu  meditácii, telesných cvičení, či karma jogy a objavovaním ducha miestnej  kultúry. Značný vplyv na ďalšie smerovanie mali opakované zásedy  Vipassana meditácie a štúdium tibetského budhizmu. K spojeniu lásky k  tancu, pohybu a meditačnej praxe došlo neskôr v tanci 5 rytmov a  následne pri holotropnej praxi a v štúdiu transpersonálnej psychológie.  Táto prax prirodzene vyústila do hlbšieho záujmu o prácu s dotykom s  hranicami a s tieňom ktorej sa venujem vo výcviku šamanskej  kranio-sakrálnej terapie.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page